5 نکته در خصوص افزایش بهره وری کارکنان

افزایش بهره وری و کارایی کارمندان، مساله ای است که امروزه بسیاری از کارافرینان و صاحبان کار با آن درگیر هستند. ایجاد محیطی سالم و مناسب که کارمندان بتوانند با حداکثر میزان کارایی خود، بهترین نتیجه را رقم بزنند، اقدامی بسیار سخت و زمان بر است. و طبیعتا، برای ساختن این محیط، باید به موراد بسیار زیادی توجه نمود و مطابق با خواسته تمامی کارمندان عمل کرد. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که راهکار ها و نکاتی وجود دارد، که می تواند کمک بسیار خوبی برای کارافرینان و کارمندان باشد.

در واقع، پیدا کردن مسیری که بتواند به مولد تر کردن کارمندان شما و همچنین افزایش بهره وری سازمانی ختم شود، می تواند موفقیت بسیار زیادی را برای شما و شرکتتان به همراه داشته باشد. پس اگر این روز ها، یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های شما نیز ایجاد محیطی مناسب برای افزایش بهره وری کارکنان است، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که در ادامه، شما را با مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که می تواند افزایش بهره وری کارمندان را برای شما رقم بزند آشنا کرده ایم و همه چیز را درباره آن ها بیان کردیم.

افزایش بهره وری کارکنان

لیست نکات و مواردی کاربردی در افزایش کارایی و بهره وری کارکنان

فرض کنید که خود شما، قصد دارید تا برای مصاحبه به یک شرکت بروید. در این صورت، از بدو ورودتان به شرکت، شروع به بررسی کردن محیط و ظاهر شرکت می کنید. نحوه برخورد کارکنان، ابزار ها و لوازم و تجهیزاتی که در دسترسی کارکنان قرار گرفته، امکاناتی که جهت رفاه کارکنان در آن موسسه وجود دارد، و به طور کلی، تمامی موارد را مو به مو مورد بررسی قرار می دهید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آن شرکت، مکان مناسبی برای کار می باشد یا خیر. حال که به عنوان کارآفرین دوست دارید تا کارمندانتان، با بیشترین میزان بهره وری برایتان کار کنند، باید تمامی مواردی که مورد توجه آن ها می باشد را تقویت کنید. در لیست زیر، تمامی این موارد را معرفی کرده ایم.

1. وجود لوازم و تجهیزات با کیفیت مناسب و ایده آل

هر کارمندی دوست دارید تا تجهیزاتی که تحت اختیارش قرار می گیرد، دارای کیفیت خوبی بوده و در نهایت، به افزایش سرعت آن ها در کار کردن کمک کند. ارائه سیستم های مناسب، صندلی های اداری راحت و خوب، و حتی نرم افزار هایی که مورد نیاز کارمندان می باشد می تواند به افزایش روحیه کامندان و در نهایت، افزایش بهره وری ایشان تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد.

2. استقلال

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که کارمندان دوست دارند داشته باشند، استقلال کاری است. شاید تصور کنید که عدم کنترل بر روی کارکرد کارمندان و بررسی مداوم آن ها، سبب می شود تا کار را جدی نگیرند. اما باید اشاره کنیم که با حذف کنترلتان بر روی کارمندان، می توانید میزان بهره وری آن ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

3. توجه به سلامت کارمندان

شاید باورش برایتان کمی عجیب باشد، اما در صورتی که سلامت کارمندان فراهم نباشد، و محیط کار، سبب کاهش سلامتی آن ها و به ویژه ایجاد استرس در این افراد شود، بهره وری کارمندان به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. توصیه می کنیم محیط کار کاملا سالمی را ایجاد کنید و به هیچ عنوان، کارمند خود را تحت شرایط سخت و طاقت فرسا قرار ندهید. داشتن استرس شغلی و عواملی که سبب خطر در سلامت کارمند می شود، می تواند هم برای فرد و هم برای شرکت شما تاثرات منفی به بار آورد.

4. در نظر گرفتن پاداش های کاری

یکی از مواردی که شاید کارافرینان متعددی به آن توجه نداشته باشند، در نظر گرفتن پاداش برای کارهای مفید و خوب است. شاید برایتان عجیب باشد اما باید اشاره کنیم که نظر سنجی های متعددی بر روی این مساله که مزایای کاری و پاداش برای فرد مهم است یا افزایش حقوق، کسانی که اعلام کرده بودند پاداش را ترجیح می دهند، آمار بیشتری را رقم زده بودند. توصیه می کنیم در خصوص پاداش و مزایای شغلی، شرکت های بزرگ و موفق را الگوی کاری خود قرار دهید، و تا جایی که امکان دارد، در حوزه نحوه پاداش دهی و ارائه امکانات به کارمندان، فعالانه تر عمل کنید.

نکات افزایش بهره وری کارکنان

5. محیط سازمان

محیط سازمانی و رفتار های بین سازمانی، یکی از اصلی ترین مواردی است که می تواند بر افزایش بهره وری کارمندان تاثیر بگذارد. در واقع باید اشاره کنیم که اگر کارمند شما، از محیط کاری خود راضی باشد و حتی دوست داشته باشد که بیشتر از زمان روز خود را در محیط کاری بگذراند، طبیعتا بهره وری بیشتری را با خود به همراه دارد و می تواند، نتیجه خوبی را برای موسسه به همراه داشته باشد. شما می توانید، روحیا کارمندانتان را تقویت کنید، شادی را برای کارمندان به ارمغان آورید، و عواملی که سبب خوشحالی کامندان می شود را به کار گیرید. طبیعتا کارمندانی که از محیط کاری خود خوششان نمی آید و یا از آن نفرت دارند، تلاش آن چنانی را نیز برای این شرکت انجام نمی دهند.