مهم ترین نکات جذب و استخدام نیروی انسانی در استارتاپ

نکات مهم جذب و استخدام نیروی انسانی در استارتاپ

جذب و استخدام نیروی انسانی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل در هر کسب و کاری می باشد. با توجه به این جمله معروف، که نیروی انسانی، پایه و اساس هر کسب و کاری است و رشد و موفقیت هر کسب و کاری، به واسطه نیروی انسانی او همراه است، باید اشاره کنیم که انتخاب بهترین و مناسب ترین نیروی انسانی برای استخدام، یکی از حساس ترین مراحل رسیدن به موفقیت در کسب و کار و همچنین استارتاپ است. همانطور که می دانید، امروزه، چالش های بسیار زیادی در خصوص رسیدن به موفقیت در استارتاپ ها وجود دارد. و گذر کردن از این چالش ها، نیاز به همفکری و همراهی با بهترین و عالی ترین نیرو های انسانی دارد. چرا که وجود یک نیرو که بتواند بالاترین بهره وری را داشته باشد، و به قول معروف مولتی تسک هم باشد، می تواند تاثیرات بسیار زیادی در دسترسی شما و شرکتتان به موفقیت بگذارد.

پس بدون شک می توان گفت که مرحله استخدام نیرو، یکی از مهم ترین و الصلی ترین مراحل در خصوص جذب و استخدام است. به همین سبب تصمیم گرفته ایم که مطلب را در خصوص ارائه نکات مهم که قبل از جذب و استخدام نیروی انسانی باید بدانید، بیان کنیم. پس اگر قصد دارید تا به بهترین شکل ممکن، اقدام به جذب و استخدام نیروی انسانی برای استارتاپ خود کنید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

جذب و استخدام نیروی انسانی در استارتاپ

بهترین راه برای جذب نیرو

جذب نیرو نیاز به داشتن زمان بسیار زیادی است. چرا که برای انجام پروسه جذب نیرو، باید بتوانید تمامی نیاز ها و اهداف استارتاپ خود را از قبل تعیین کنید. برنامه ریزی برای طولانی مدت و شناخت راه و مسیر استارتاپتان، تعیین کننده ی نیاز های شما در خصوص حوزه تخصصی برای جذب نیرو می باشد. به همین سبب، اولین قدم در خصوص جذب نیرو، شناخت اهداف و نیاز های استارتاپ است. پس از این شناخت ها، دیگر می توانید به راحتی و آسانی، حرفه ها و تخصص های مورد نیاز خود در استارتاپ را مشخص کرده، و در نهایت، اقدام به جذب نیرو در این زمینه کنید.

لازم به ذکر است که برای جذب کردن نیرو، می توانید از پلتفرم های موجود در فضای مجازی استفاده کرده، و به راحتی، آگهی های خود را در فضای مجازی و اینترنت به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از طریق لینکدین در خصوص این کار نیز استفاده کنید. یکی دیگر از راه های جذب نیرو، کمک گرفتن از دوست و آشنا در این زمینه، و همچنین بررسی افراد معرفی شده توسط نزدیکان خود است. اما در هنگام استخدام نیرو به چه مواردی توجه کنیم؟

مهم ترین نکاتی که قبل از استخدام نیرو باید بدانید!

بزرگ ترین شرکت های دنیا، از مهم ترین و کاربردی ترین نکات استخدامی استفاده کرده اند تا بهترین نیرو ها را شناسایی کنند. این کار سبب شده است تا این شرکت ها، در طولانی مدت تبدیل به بزرگ ترین شرکت های دنیا شوند. اما نکات استخدام در استارتاپ چیست؟

- استخدام چندین نیرو به صورت آزمایشی

یکی از جالب ترین و کاربردی ترین مسائلی که در خصوص استخدام بهترین نیروی انسانی وجود دارد، این است که با  چندین نفر مصاحبه کنید، گلچینی از بهترین های این مصاحبه ها را انتخاب کنید، و در نهایت آن ها را به صورت آزمایشی استخدام کنید. با انجام این کار، می توانید به راحتی و آسانی، عملکرد بهترین نیروهای انسانی که در طی مصاحبه های خود داشتید را بسنجید. پس از اتمام دوره آزمایشی، می توانید با ارزیابی عملکر آن ها، بهترین و مناسب ترینشان را برای استخدام انتخاب کنید.

- ویژگی های کاری

یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص استخدام نیروی انسانی در استارتاپ ها وجود دارد، بررسی و توجه به ویژگی ها و شخصیت کاری این افراد می باشد. عموما فردی که قصد دارید استخدام کنید، باید از ویژگی هایی همچون، توقعات مالی کم، داشتن مهارت هایی در خصوص برقراری ارتباط و ذهن خلاق، داشتن اطلاعات و آگاهی کامل از زمینه فعالیت استارتاپ شما، داشتن تجربه کاری مرتبط با حوزه فعالیت استارتاپ شما، و … برخوردار باشد.

- بهره مندی از تست های روانشناسی

یکی از جالب ترین و تاثیر گذار ترین مسائلی که امروزه در خصوص استخدام نیروی انسانی به آن توجه می شود، بهره مندی و استفاده از انواع ابزار ها و تست های روانشناسی است. در واقع باید اشاره کنیم که شما می توانید، از بستر های مختلفی که اقدام به ارائه تست های روانشناسی می کنند استفاده کنید، و در نهایت، به راحتی و آسانی، ویژگی ها و خصوصیات شخصی، نقات قوت و نقاط ضعت، و به طور کلی، همه چیز را درباره نیروی انسانی مورد نظر خود بدانید.

نکته های جذب و استخدام نیرو

کلام آخر

با بهره مندی از مهم ترین و اصلی ترین نکات جذب و استخدام در استارتاپ ها، می توانید بهترین و عالی ترین نیروی انسانی مورد نیاز برای کسب و کار خود را استخدام کنید. انتخاب نیروی انسانی مناسب، کار بسیار دشوار و سختی است. به همین سبب اگر قصد دارید تا به طور روزانه و دائم، به سمت پیشرفت حرکت کنید، و به وضوح پیشرفت استارتاپ خود را ببینید، توصیه می کنیم نکات مهمی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را در نظر بگیرید و با بهره مندی از آن ها، مسیر دسترسی به موفقیت خود را کوتاه تر کنید.