آشنایی با چارت سازمانی و لزوم استفاده از آن

چارت سازمانی

چارت سازمانی، نموداری است که با بهره مندی از آن می توان بسیاری از نقش ها را در موسسه ها و سازمان ها مشخص کرد.هر شرکت و موسسه ای نیز به برنامه ریزی دقیق برای جذب نیرو، به کار گیری نیرو، و همچنین تعیین جایگاه های مختلف برای ایجاد هماهنگی و آگاهی در خود دارد. در واقع، باید اشاره کنیم که هر مجموعه و شرکتی، با توجه به تعداد نیروی خود نیاز به یک چارت سازمانی دارد. مهم نیست که شرکت کوچک است یا بزرگ. در هر صورتی، هر مجموعه ای به منظور روشن نمودن برخی مسائل و همچنین تقسیم بندی وظایف و سایر عوامل، نیاز دارد تا چارت سازمانی خود را تهیه کند.

چارت سازمانی می تواند کمک کند تا افراد، نحوه برخورد با یکدیگر، وظایف و کار ها، و سایر عوامل را به صورت کاملا راحت تر تشخیص دهد و در نهایت، به راحتی اقدام به انجام وظایف خود در سازمان کند. اما این مسادل تنها گوشه کوچکی از مفهوم چارت سازمانی بود. در واقع باید اشاره کنیم که با پیشرفت جامعه، امروزه انواع مختلفی از چارت سازمانی در دنیا وجود دارد و همچنین کاربرد های متعددی را از این عملیات تعریف کرده اند. به همین سبب، هر مدیر و یا رهبری، نیاز به تهیه چارت سازمانی دارد. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره چارت سازمانی و همچنین اهمیت بهره مندی از آن را بیان کرده ایم. اگر قصد دارید تا با این مهم آشنا شوید و همه چیز را درباره آن بدانید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چارت های سازمانی

چارت سازمانی چیست؟

چارت سازمانی، ساختاری نمودار گونه است که عموما به صورت گرافیکی ترسیم می شود. این چارت های سازمانی، بر اساس، برخی از موارد تشخیص و ترسیم می شوند. و در نهایت پس از ترسیم آن ها، می توان نمایی کلی از جایگاه افراد در موسسه و شرکت را مشاهده کرد. در واقع باید اشاره کنیم که در ترسیم چارت سازمانی یک شرکت، به مواردی چون موقعیت های شغلی و همچنین جایگاه های مختلف شغلی در یک شرکت توجه می شود. و در نهایت با توجه به این موقعیت های شغلی، آن ها را از بالا ترین مرتبه و اهمیت، تا پایین ترین مرتبه مرتب می سازند.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که در خصوص چارت سازمانی وجود دارد این مساله می باشد که چرات سازمانی هر شرکتی منحصر به فرد است. در واقع طبیعتا در هر شرکت و موسسه ای، جایگاه ها و موقعیت های شغلی متفاوتی وجود دارد و همین مساله سبب می شود تا چارت سازمانی، کاملا منحصر به فرد و مختص همان سازمان باشد.

مزایای استفاده از چارت سازمانی

چارت سازمانی، می تواند مسائل بسیار زیادی را در سازمان بیان کند. در واقع، با کمی تحلیل ساده ی چارت سازمانی در هر موسسه، می توان دریافت که روابط اعضای مختلف سازمان با یکدیگر گونه هستند و چگونه باید باشند. در واقع باید اشاره کنیم که جارت سازمانی، نه تنها موقعیت مدیران، کارمندان، و تمامی افرادی که در سازمان ها وجود دارد را ذکر می کنند، بلکه همچنین نمایشگر بسیار خوبی در راستای نشان دادن روابطی که باید در شرکت وجود داشته باشد، و همچنین روابطی که بین بخش های مختلف هر موسسه وجود دارد می باشد. همچنین باید اشاره کنیم که از دیگر مزایای بهره مندی از چارت سازمانی می توان به شناسایی نحوه جایگزینی و طراحی افراد و نیرو های انسانی هر موسسه اشاره کرد. علاوه بر این، چارت های سازمانی نقش اساسی ای در نمایش ردیف های شغلی سازمان ها دارد.

اگر در موسسه ها، نتوان نحوه درست برخورد افراد، و در واقع فرهنگ سازمانی را جا انداخت، می توان از چارت سازمانی استفاده کرد تا با توجه به جایگاه هر فرد، اطلاعاتی را در خصوص باید ها و نباید های رفتار سازمانی تعیین نمود.

اهمیت بهره مندی از چارت سازمانی

- ارائه و دریافت گزارش

با استفاده از چارت سازمانی می توان اقدامات بسیار زیادی را در هر سازمانی انجام داد و در نهایت، کمبود ها و نادرستی های مسیر را به آسانی تشخیص داد. در واقع باید اشاره کنیم که یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسائلی که در خصوص چارت سازمانی و اهمیت آن وجود دارد این است که با بررسی آن، می توان تشخیص داد که چه افرادی باید چگونه کار کنند، چه افرادی باید گزارش کاری تهیه کنند و چه افرادی باید گزارش های کاری را تحویل گرفته و آن ها را مدیریت کنند.

- کمک به ایجاد ارتباط بین نیروی انسانی

یکی از اهمیت های چارت سازمانی که نشان می دهد بهره مندی از آن اهمیت دارد این است که می توان با استفاده از آن، راهنمای خوبی را به سایر کارمندان ارائه داد. به بیان بهتر، برخی از موسسه ها و سازمان ها، دارای نیرو های بسیار بسیار زیادی هستند. و طبیعتا کار این نیرو ها با یکدیگر در ارتباط بوده و در برخی مواقع، نیاز به کمک گرفتن از نیروی سایر بخش ها دارند. در این مرتبه، وجود یک چارت سازمانی به این کارمندان کمک می کنند تا به راحتی بتوانند فرد مورد نظر را شناسایی کنند و در نهایت، با دریافت اطلاعات از مرتبه و جایگاه آن ها، به خوبی با آن ها ارتباط برقرار کنند.

- مدیریت کارمندان

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائلی که سبب می شود تا بهره مندی از چارت سازمانی اهمیت یابد، این است که می تواند راهنمای مناسبی برای مدیران هر بخش باشد. با استفاده از این چارت سازمانی، مدیران هر بخش می توانند نحوه عملکرد و کار کردن نیروی انسانی خود را کنترل کند. به خصوص اگر سازمان ها بسیار بزرگ باشند و در این راستا، یک مدیر در کنترل کردن نیروی انسانی خود نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

نمونه ای از ساختار چارت سازمانی

برای موسسه خود چارت سازمانی تهیه کنید!

هر شرکت و موسسه ای می تواند از وجود چارت سازمانی بهره مند شود. در واقع باید اشاره کنیم که بهره مندی از چارت سازمانی به موسسه شما کمک می کند تا نظم و دیسیپلین خاصی داشته باشد و به راحتی کنترل تمامی بخش ها صورت بگیرد.