تفاوت استارتاپ و کسب و کار چیست؟

تفاوت استارت آپ و کسب و کار

استارت آپ و کسب و کار، دو زمینه کاملا متفاوت شغلی می باشند که از همه لحاظ دارای تفاوت های بسیار زیادی هستند. به طور کلی باید اشاره کنیم که امروزه، تعاریف بسیار زیادی از استارت آپ ها وجود دارد. در واقع، مطالب بسیار زیادی که به توضیح سوال استارت آپ چیست پرداخته اند وجود دارد و هر کدام از آن ها، تعاریفی را برای درک بهتر این شرکت ها ذکر کرده اند. اما با این وجود، شاید درک مفهوم یک استارت آپ، کمی پیچیده و مشکل باشد. همچنین باید اشاره کنیم که با وجود مفهومی در خصوص کسب و کار درک این مساله کمی سخت تر هم می شود. به همین سبب، بهتر است کمی درباره تفاوت استارتاپ و کسب و کار بپردازیم و شما را با مفهوم کلی استارت آپ آشنا سازیم.

در نهایت با بهره مندی از این مطلب می توانید به طور دقیق با مفهوم استارت آپ آشنا شوید. تفاوت هایی که یک استارت آپ و یک کسب و کار دارند، به وضوح مشخص بوده و به همین ترتیب می توانید به راحتی و آسانی با تمامی تفاوت استارتاپ و کسب و کار آشنا شوید. در ادامه به طور کامل همه چیز را درباره استارت آپ ها ذکر کرده ایم و با مقایسه یک استارت آپ و کسب و کار، شما را به طور دقیق با وجود یک استارت آپ آشنا کرده ایم. اگر با این دو موسسه و تفاوت های آن ها آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

استارت آپ چیست؟

استارت آپ، به مجموعه ای گفته می شود که حول محور یک ایده شکل گرفته و بر اساس آن ایده، تلاش های بسیار زیادی برای کسب موفقت در آن صورت می گیرد. در واقع باید اشاره کنیم که یک استارت آپ، ایده محور بوده و بر اساس وجود یک ایده خلاقانه شکل می گیرد.

استارتاپ و مفهوم آن

کسب و کار چیست؟

کسب و کار فعالیتی است که به منظور رفع نیاز های کاربران فعالیت کرده و مجموعه ای است از افرادی خبره و متخصص که در خصوصیک هدف مشخص کارمی کنند.

تفاوت استارتاپ و کسب و کار

تفاوت های بسیار زیادی بین دو مجموعه استارت آپی و کسب و کار وجود دارد. در واقع، عوامل بسیار زیادی هستند که سبب وجود تفاوت استارتاپ و کسب و کار می شوند. آشنایی با این تفاوت ها می تواند به شما کمک کند تا به طور کامل و دقیق با تمامی موارد و مفهوماتی که در خصوص این دو موسسه وجود دارد آشنا شوید. د ادامه به طور دقیق تمامی تفاوت استارتاپ و کسب و کار را ذکر کرده ایم.

- دست یابی به موفقیت

یکی از مهم ترین تفاوت استارتاپ و کسب و کار داشتن تفاوت در طول مسیر موفقیت آن ها می باشد. به بیان بهتر، هر کدام از این موسسه ها، در زمان های متفاوتی به موفقیت دست پیدا خواهد کرد. اما جالب است بدانید که استارت آپ ها، دارای این امکان هستند که در مدت زمان بسیار کوتاهی به موفقیت دست پیدا می کنند. در واقع در مقایسه با یک کسب و کار، مسیر دسترسی به موفقیت آن ها بسیار کوتاه تر است. البته نا گفته نماند که لزوما تمامی استارت آپ ها به موفقیت ختم نمی شوند و در واقع، اگر به موفقیت دست پیدا نکنن، استارت آپ نام نمی گیرند.

- شرکا

جالب است بدانید که یکی از واضح ترین تفاوت های استارت آپ و کسب و کار، تفاوت در شرکای این دو موسسه است. عموما، هنگامی که یک استارت آپ شکل می گیرد، دارای حداکثر 3 شریک می باشد که با تلاش و کوشش یکدیگر، دست به تلاش برای رسیدن به موفقیت می زنند. البته باید اشاره کنیم که کسب و کار ها نیز امکان وجود شرکای زیاد برای شروع کار را دارند. اما به طور کلی، یک استارت آپ در این مرحبه، دارای شرکای نسبتا زیادی است.

- زمان بندی هدف

اصلی ترین تفاوتی که یک استارت آپ و یک کسب و کار را از یکدیگر متفاوت می کند، زمان بندی برای رسیدن به هدف می باشد. در واقع، یک کارفرما، در هنگام شروع استارتاپ و یا کسب و کار خود، زمان مشخصی را برای دست یابی به هدف خود تعیین می کند. و این مساله یکی از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت های یک استارت آپ می باشد. عموما استارت آپ ها برای این ایجاد می شوند تا به رشد سریع دست پیدا کنند و در کوتاه ترین مدت، رشد چشمگیری را داشته باشند.

تفاوت استارتاپ و کسب و کار چیست

- شوق و اشتیاق

یکی دیگر از مسائلی که سبب ایجاد تفاوت استارتاپ و کسب و کار می شود، اشتیاقی بیش از حدی است که در محیط های کاری این مجموعه وجود دارد. در واقع باید اشاره کنیم که مجموعه استارت آپی، دارای محیطی است که تمامی تیم کاری آن، با شور و اشتیاق بسیار زیادی در راستای دسترسی به موفقیت در تلاش اند. محیط یک کسب و کار با محیط یک استارت آپ کاملا متفاوت بوده و به همین ترتیب، یکی از مهم ترین مسائلی است که می تواند باعث تفاوت استارتاپ و کسب و کار شود.

- نوآوری

و در آخر، مساله ای که باعث تفاوت استارتاپ و کسب و کار می شود، نوآوری است. یک استارت آپ، با هدف نوآوری، سعی دارد تا تمامی روش ها و اصول از پیش تعیین شده برای یک کسب و کار را نادیده بگیرد و در نهایت، با نوآوری، پا به عرصه فعالیت های اجتماعی بگذارد.