راهکارهای افزایش انگیزه در استارت آپ

راهکارهای افزایش انگیزه در استارت آپ

استارت آپ ها، برای دسترسی به موفقیت و پیمودن مسیر های سخت و دسترسی به مدارج بسیار بالا، نیاز به افراد و هم تیمی های بسیار قوی و با انگیزه می باشند. در واقع، یکی از اصلی ترین عواملی که بدون وجود آن ها، استارت آپ ها حتی یک هفته هم دوام نمی آورند، انتخاب نیروی کار و تیم مناسب و حرفه ای است. و یکی از اصلی ترین عواملی که سبب موفقیت و افزایش انرژی یک تیم می شود، انگیزه است.

سیستم های کاری امروزی، بر طبق افزایش توجه و اهمیت به کارمندان پیش می روند. چرا که مشخصا نیروی انسانی، ستون اصلی هر کسب و کاری به شمار می رود و به همین علت، هنگامی که کارمندان انگیزه و انرژی نداشته باشند، کسب و کار هم به درستی و طبق برنامه پیش نمی رود. و استارت آپ نیز در این مساله بسیار حساس تر بوده و به همین دلیل، افزایش انگیزه در یک تیم استارت آپی نیز بالطبع از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. اما برای افزایش انگیزه در محیط های استارت آپ و در بین تیم استارت آپی، چه کار هایی باید کرد؟ چه عواملی به یک استارت آپ و به نیروی انسانی این مجموعه ها انگیزه می دهد و باعث افزایش عملکرد و بهره وری این افراد می شود؟

اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید و در واقع، برای موفق شدن در این کسب و کار ها تلاش بسیار زیادی می کنید اما آن طور که باید نتیجه نمی گیرید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. در ادامه این مطلب، به معرفی برخی موارد که سبب افزایش انگیزه در تیم استارت آپی شما می شوند پرداخته ایم و در نتیجه شما را با مهم ترین عواملی که سبب می شوند تا بسیار راحت تر به موفقیت دست پیدا کنید، آشنا کرده ایم.

افزایش انگیزه در استارت آپ

راه های افزایش انگیزه در تیم استارت آپ

نیروی انسانی با انرژی و انگیزه می تواند یکی از اصلی ترین و مهم ترین ستون های استارت آپ ها باشند. در واقع، این نیروی انسانی است که یک استارت آپ را به موفقیت می رساند. به همین دلیل، وجود انگیزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی است که می تواند زمان دسترسی به موفقیت را کوتاه تر کند. در ادامه، برخی از روش های انگیزشی تیم ها در استارت آپ ها ذکر شده است.

1. برگزاری جلسات

در یک استارت آپ، ممکن است به میزان زیادی با کاهش انگیزه برای کار کردن رو به رو شوید. به همین سبب یکی از مهم ترین عواملی که به شما کمک می کند تا انگیزه هم تیمی های خود را حفظ کرده و همچنین وجود اهمیت آن ها را به طور مداوم به آن ها یاد آور شوید، برگزاری جلسات است. در واقع می توانید زمان های مشخص و مرتب را برای برگزاری جلسات مشخص کنید و در نهایت در این جلسات، به اهمیت بسیار زیاد هم تیمی های خود، و همچنین ارزش بسیار زیاد آن ها برای کسب و کار بپردازید. این جلسات به افراد شما کمک می کند تا احساس مسولیت بیشتری نسبت به کار داشته و همچنین با انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهند.

2. شراکت در تصمیم گیری

یکی از نقاط ضعف هر فردی، احساس مهم بودن است. در واقع، شما به عنوان یک کارفرما، باید به هم تیمی های خود احساس مهم بودن بدهید. با این کار می توانید انگیزه بیش از اندازه ای را به آن ها انتقال دهید و عملکرد بسیار خوبی را از آن ها دریافت کنید. مشارکت در تصمیم گیری یکی از بهترین روش ها برای افزایش انگیزه کارکنان شما است. در این روش آن ها این برداشت را خواهند کرد که نظرات آن ها برای کارفرما نیز بسیار با ارزش و قابل احترام و بررسی است و آن ها نیز می توانند در تصمیمات مهمی که می تواند در آینده استارت آپ تاثیر گذار باشد شرکت کنند.

انگیزه در استارت آپ

3. فرهنگ

همانطور که می دانید، امروزه هر موسسه ای دارای فرهنگ خاص خود می باشد. برخی از محیط ها بسیار خشک و رسمی بوده و کارکنان انگیزه آن چنانی برای کار کردن ندارند. اما اگر قصد دارید تا انگیزه بسیار زیادی را به کارمندان خود القا کنید تا بتوانند عملکرد بسیار بالایی را برای استارت آپ شما داشته باشند، این است که فرهنگ مناسبی را در استارت آپ خود پیاده سازی کنید. سعی کنید محیط کاری شما، کاملا هیجان انگیز و پر انرژی باشد تا کارمندان بتوانند روحیه خوبی برای ادامه به کار داشته باشند و  در نهایت باعث موفقیت استارت آپ شما شوند.

4. مسولیت پذیری

اولین فردی که کارمندان یک استارت آپ به آن نگاه می کنند، کار فرما است. یک کارفرما، باید قدرت مسولیت پذیری بسیار بالایی را داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه ایراد و ناقصی، شخصا به رفع کردن آن ها بپردازد. همچنین باید اشاره کنیم که به طور دائم باید در تلاش و کوشش باشید. کارمنان نیاز ندارند که شما را در قالب یک رئیس ببینند. بلکه شما باید همانند یک رهبر، با 100% کارایی و انرژی به انجام و پیش بردن کار های خود بپردازید تا بتوانید الگوی خوبی برای کارکنان باشید. با این روش می توانید به افزایش انگیزه کامندان خود کمک کنید و در نهایت به راحتی، عملکرد خوبی را از آن ها ببینید.

5. تفریحات هفتگی

یکی از اثربخش ترین و مهم ترین عواملی که به شما در خصوص افزایش انگیزه کارمندان کمک می کند، داشتن قرار های هفتگی برای تفریح کردن می باشد. شما می توانید در ماه 2 الی 4 بار قرار هایی را با کارمندان خود داشته باشید و اقدام به تفریح کردن و یا صرف نهار و یا صبحانه کنید. با این عمل به آن ها ثابت می کنید که همانند دوست در کنار شما هستند و در نهایت، با انگیزه بیشتر به فعالیت در استارت آپ شما ادامه می دهند.