دفتر کار مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

What is a virtual office_

دفتر کار مجازی، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین گزینه ها می باشد که امروزه افراد و استارت آپ  های بسیار زیادی نیاز به آن دارند. در میان تمامی گزینه هایی که به یک موسسه و یا شرکت های کوچک ارزش می بخشد، گزینه هایی نیز وجود دارد که به آن ها کمک می کند تا از مزایای متعددی بهره مند شوند و کسب و کار خود را به بهترین گونه نمایش دهند. در واقع، دفتر کار مجازی، یکی از الزامات عموم کسب و کار ها می باشد و اگر کسب و کار شما کوچک می باشد و یا تازه کار خود را شروع کرده اید، به بهره بردن از این دفتر کار مجازی احتیاج دارید. در واقع دفتر کار مجازی می تواند کمک بسیار بزرگی در دیده شدن شما و همچنین برقراری ارتباط، بین شما و جامعه ی بیرونی کند.

در واقع افرادی که به این دفتر کار مجازی احتیاج دارند، شامل گروه خاصی می شوند که در ادامه این مطلب، به طور کامل آن را توضیح داده ایم. اگر تازه کسب و کار خود را شروع کرده اید و یا صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، و همچنین اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و در واقع، با این دفتر کار آشنا شوید. به بیان بهتر، با مطالعه این مطلب، به سادگی می توانید پیشرفت بسیار خوبی را برای موسسه و استارت آپ خود به همراه داشته باشید. پس توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با دفتر کار مجازی آشنا شوید و همه چیز را درباره آن بیاموزید.

دفتر کار مجازی چیست؟ تعریف و مفهوم دفتر کار مجازی

دفتر کار مجازی، به نوعی از خدمات گفته می شود که رابطه مستقیمی با خدمات مرتبط با کسب و کارها دارد. به بیان بهتر، یک دفتر کار مجازی، خدماتی است که در آن اتاق فکر، اتاق جلسه، آدرس فیزیکی، فکس اینترنتی، منشی تلفنی و … وجود دارد و تمامی عملکرد ها و نیاز های یک کسب و کار در آن وجود دارد و به ثبت می رسد.

برای درک بهتر دفتر کار مجازی، بهتر است آن را با مثالی توضیح دهیم. تصور کنید که قصد راه اندازی یک کسب و کار دارید و به همین سبب، باید موارد بسیار زیادی را در نظر بگیرید تا برای راه اندازی کسب و کار خود بودجه ای تعیین کنید. در این خصوص باید پیدا کردن یک دفتر، هزینه کردن برای کارمندان و ایجاد محیط سازمانی مناسب در آن محل، اجاره آب، برق، گار و …، و تمامی نیاز هایی که حتی ممکن است پس از راه اندازی کسب وکارتان به وجود بیاید را در نظر بگیرید و متناسب با آن ها اقدام به تعیین بودجه کنید. اما دفتر کار مجازی این امکان را به شما می دهد تا به صورت دورکار و از راه دور، کسب و کار خود را به خوبی کنترل کنید و در نتیجه، به خوبی یک کسب و کار را مدیریت کنید.

مهم ترین بخش دفتر کار مجازی

حالا که با این دفتر کار آشنا شدیم، بهتر است تا هسته اصلی آن را بشناسیم. برای شروع راه اندازی یک دفتر کار به صورت مجازی، نیاز به یک خط تلفن دارید. خط تلفن مجازی، اجازه کنترل تمامی امور را به شما می دهد و در نتیجه می توانید به سادگی و راحتی، اقدام به کنترل تمامی کارمندان خود، فکس و تلفن، و … بپردازید. پس با خاطر داشته باشید که با راه اندازی این دفتر به خوبی می توانید تمامی کارمندان و کاربران خود را مدیریت کنید و حتی برای پست های مختلف نیز، کارمندان مختلفی را در نظر بگیرید و به طور کلی از راه دور، کنترل تمامی امور را در دست بگیرید.

مزایای بهره مندی از خط تلفن مجازی

با کمک خط تلفن مجازی می توان به صورت حرفه ای بسیاری از امور خود را کنترل کنند. از جمله این مزایا می توان به استفاده از سامانه ابری و در نهایت، ایجاد شبکه های تو در تو و همچنین استفاده از منشی های تلفنی و اتصال و دایورت خودکار خطوط اشاره کرد.

چه مشاغلی می توانند از این گزینه استفاده کنند؟

با وجود عمومی بودن خدمات و کاربرد دفتر کار مجازی، باید اشاره کنیم که برخی از مشاغل و کسب و کار ها، به راحتی می توانند از این گزینه استفاده کنند و چه بسا که استفادهاز این گزینه توسط مدیران این مشاغل بسیار به صرفه تر و سودمند تر می باشد. از جمله کسب و کار ها و مشاغلی که مجاز به استفاده از این دفتر کار هستند می توان به استارت آپ ها، کسب و کار های خانگی، کسب و کار های کوچک، آنلاین شاپ ها و فروشگاه های اینترنتی، بازاریابانی که در شبکه های اجتمانی و غیر میدانی فعالیت دارند، و همچنین وکلا اشاره کرد.

تمامی این افراد، می توانند به سادگی و کم ترین هزینه، کسب و کار خود را به بهترین شکل کنترل کنند. به ویژه که امروز، ابزار های بسیار زیادی برای کار در شبکه های اجتماعی، و همچنین ارتباط بین کارفرما و کارمند وجود دارد. در نتیجه به طور کلی هر فردی می تواند به سادگی و در کوتاه ترین مدت، اقدام به پیشرفت در کسب و کار های خود، و پیمودن پله های موفقیت کند.

با استفاده از دفتر کار مجازی، کسب و کار خود را به سادگی کنترل کنید!

به طور کلی اگر قصد دارید تا کسب و کار خود را راه بیاندازید و یا به طور کلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، دور کار شوید و کارمندان خود را از شر ابتلا به این ویروس در امان نگاه دارید، توصیه می کنیم از این خدمات دفتر کار مجازی بهره مند شوید و به راحتی اقدام به کنترل تمامی امور کنید.