مراحل سئو سایت در استارت آپ ها

SEO-steps-in-startups

سئو سایت، یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی است که به شما کمک می کند تا استارت آپ خود را به خوبی و طبق اصول، راه اندازی کنید. در حقیقت، برای سئو کردن یک سایت، باید به چندین نکته توجه کرد و با اصاول کلی این حرفه آشنا بود. در واقع همانطور که می دانید، وجود یک سایت، به تنهایی به رشد خوب استارت آپ ها کمک نکرده و باید اجزاء و عوامل بسیار زیادی در نظر گرفته شود تا بتوان عملکرد مطلوبی را از طریق فضاهای مجازی و اینترنت دریافت کرد. امروزه باید با نکات کلی مبحث سئو آشنا باشید تا بتوانید استارت آپ و کسب و کار خود را به خوبی رونق دهید.

به همین منظور، آشنایی با مباحث جامع سئو، و همچنین نحوه ی کار با فضای مجازی و به طور کلی از صفر تا صد سئو کردن یک سایت، یکی از وظایف هر فردی که در زمینه ی راه اندازی کسب و کار در حال فعالیت است، می باشد. اصول سئو و مراحل سئو سایت، به شما کمک می کند تا بتونید به خوبی و درستی، و طبق راه ها و اصول های تعیین شده، در راستای جلب توجه مخاطب و بهبود سایت خود اقدامات مهم و کاربردی ای را انجام دهید.

در ادامه این مطلب، به طور جامع و کلی، همه چیز را درباره مراحل سئو سایت در استارت آپ ها، و اصاول اولیه و کلی ای که هر فردی باید با آن آشنا باشد بیان کرده ایم. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید و یا علاقه مند به افزایش سطح آگاهی خود، از سایت ها و سئو کردن آن ها هستید، توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و با خواندن ادامه مطلب، با اصول کلی این فرآیند آشنا شوید.

مرحله صفر: ابزار های گوگل برای سئو سایت

به منظور شروع سئو کردن، نیاز به وجود یک سایت دارید. به همین منظور، نقطه صفر این فرآیند، اقدامات و کار هایی در خصوص راه اندازی اولیه اکانت های سئو سایت می باشد. برای این کار، باید با مباحثی مانند ساخت پروفایل ها در ابزار های گوگل، و همچنین ایجاد اکانت در یکی از اصلی ترین ابزار های سئو در گوگل به نام google search console می باشد.با ساختن اکانت در این مرحله، مهم ترین و اصلی ترین اقدام را در راستای پیشروی در سئو سایت انجام داده اید.

اما این اقدامات برای شروع کافی نیست. در ادامه باید نقشه سایت را تهیه کنید تا گوگل و ربات هایش، بتوانند، سایت شما و عملکرد هایش را به خوبی بشناسند. لازم به ذکر است که به کمک ابزار هایی دیگر، می توانید در همین حوضه، و کار با ربات های گوگل، اقدامات بسیار بیشتری را انجام دهید. اما به طور کلی، با آشنایی با همین موارد، اولین مرحله از سئو سایت را با موفقیت پشت سر گذاشته اید.

مرحله 1: مشخص نمودن کلمات کلیدی

سئو سایت، مبحثی بسیار گسترده می باشد اما ابعاد و قواعد کلی ای برای اینکار تعیین شده است. مرحله بعدی برای سئو سایت، مشخص نمودن کلمات کلیدی مخصوص در حوضه کاری شما می باشد. در واقع، یکی دیگر از مهم ترین اقدامات برای سئو سایت، استفاده درست از کلمات می باشد که این اقدام، با بهره بری از کلمات کلیدی به دست می آید. در این جا، باید کلماتی که کاملا در خور و مرتبط با حوضه کاری شما هستند را بشناسید و پس از انتخاب این کلمات، در راستای آن ها، تولید محتوا کنید.

برای شناسایی کلمات کلیدی مناسب و خوب، می توانید از ابزارهایی که در این راستا وجود دارند استفاده کنید. علاوه بر این جالب است بدانید که خود گوگل نیز، راهنمایی های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد. در نهایت، طبق انجام این کار ها، گوگل کم کم شما را به رتبه های بالا تری می رساند و می توانید به خوبی و آسانی، رشد خوبی را در این مقطع داشته باشید.

مرحله 2: سئو On Page

از اینجا به بعد، کار ها ریز تر شده و باید به صورت جزء به جزء، اقدام به سئو ساید کنید. پس از انجام مراحل بالا، باید وارد سایت خود شده و شروع به سئو کردن محیط سایت خود شوید. به این مرحله اصطلاحا سئو داخلی، On Page گفته می شود. از جمله اقداماتی که در این مرحله صورت می گیرد، می توان به تولید محتوا با استفاده از کلمات کلیدی، سئو  کردن محتوا، ارائه بهترین و مناسب ترین راه ها و استراتژی تولید محتوا، و بسیاری از اقدامات دیگر اشاره کرد.

اگر تمامی این مراحل را با استفاده از روش های اصولی پیش بروید، می توانید نتیجه بسیار خوبی را دریافت کنید و رتبه سایت خود را به بهترین مرتبه برسانید. برای انجام سئو داخلی باید لینک سازی داخلی، آدرس صفحات، تعیین تیتر ها و عنوان های مناسب، ایجاد تصاویر مناسب و مرتبط، را انجام داد. تمامی این مراحل دارای اصول خاصی از سئو می باشد و برای انجام هر کدام از آن ها، بهتر است که از اصول و راه های تعیین شده بهره ببرید.

مرحله 3: بک لینک

پس از تولید محتوا و پیروی از استراتژی های محتوا که هر کدام، نقش بسیار مهمری در سئو سایت شما داشتند، نوبیت لینک سازی می باشد. در واقع، پس از تکمیل سایت خود، زمان ارائه آن به افراد دیگر رسیده و در این راستا نیز، باید طبق اصول های تعیین شده، اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید به بهترین صورت، سایت خود را بهینه کنید. بک لینک ها، از تاثیر گذار ترین اقدامات هستند که می توانند نتیجه بسیار خوبی را برای شما به ارمغان آورند.

بک لینک ، به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر، که معتبر هستند، به سایت شما لینک داده شود. در واقع با بک لینک، سئو سایت شما دجار تحول عظیمی می شود و اعتبار بسیار زیادی را کسب خواهید کرد. البته برای انجام بک لینک نیز قوانینی وجود دارد و با انجام نادرست این عمل، ممکن است ضربه شدیدی را متحمل شوید.

کلام آخر

سئو سایت، یکی از مهم ترین اقدامات است که به شما کمک می کند تا با روش های اصولی و درست، رتبه خوبی را کسب کنید و استارت آپ خود را به بهترین مراحل برسانید. در مطالب بالا، اصول کلی و ستون های سئو سایت را معرفی کردیم که با رعایت آن ها می توانید تاثیر بسیار زیادی را مشاهده کنید.